Інформація та відгуки педагогів щодо курсів (січень 2024)

Курси підвищення кваліфікації педагогів
предметів духовно-морального спрямування
на базі Національного університету «Острозька академія»

03-05; 09-13; 19 січня 2024 року на базі науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» відбувся науково-практичний онлайн-семінар (на основі християнського віровчення) в рамках програми підвищення кваліфікації педагогів предметів духовно-морального спрямування й основ наук закладів загальної середньої освіти та педагогів закладів дошкільної освіти на тему: «Викладання основ християнської етики: сучасні технології навчання та освітні практики».

Слухачами курсів були 36 педагогів із 13 областей України: Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької.

Слухачі мали можливість слухати лекції з релігієзнавчих, богословських та психолого-педагогічних дисциплін від найкращих викладачів: Національного університету «Острозька академія», Київського Біблійного інституту, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти та педагогів-практиків із Тернопільської, Одеської, Чернівецької та Донецької областей.

 

«Духовно-моральне виховання є чи не найважливішим предметом для формування високоморальної особистості учня. Особливо важливими є предмети духовно-морального спрямування сьогодні, у час російської агресії, коли чимало дітей отримало і продовжують отримувати психологічні травми. Духовно-моральне виховання зростаючого покоління у закладах загальної середньої освіти є ефективним за умови підготовленого вчителя. На жаль, в Україні обмаль закладів вищої освіти, де б відбувалася професійна підготовка педагогів для духовно-морального виховання.

У зв’язку з цим відповідальність за підготовку вчителів предметів духовно-морального спрямування лягає на організаторів відповідних курсів. На базі науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» ми організували курси підвищення кваліфікації, оскільки в нашій лабораторії упродовж багатьох років розробляємо програми і посібники з основ християнської етики і відповідні фахівці лабораторії вчать педагогів закладів освіти викладати предмети духовно-морального спрямування. Крім викладачів Острозької академії, до викладання на курсах залучаємо кращих фахівців з інших вищих закладів освіти України, а також викладачів-практиків.

Ми дякуємо всім, хто долучився до наших курсів і плануємо проводити курси підвищення кваліфікації для освітян і надалі», розповів ініціатор проведення та керівник курсів, доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія» Василь Миколайович Жуковський.

Після успішного завершення курсів слухачі отримали сертифікат про підвищення кваліфікації, а також бібліотечки духовної літератури від Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія».

 

ВІДГУКИ ПЕДАГОГІВ – СЛУХАЧІВ КУРСІВ:

Пуха Руслана Юріївна, заступник директора з виховної роботи, вчитель історії, етики та основ християнської етики Оженинського ліцею імені Тараса Григоровича Шевченка Острозької міської ради Рівненської області

Щиро дякую за такі корисні, змістовні, пізнавальні та цікаві курси. Інформація, яку ми почули є дуже актуальною та цінною для нас.

Хотілося б наступного разу більше лекцій про морально-етичні цінності Старого Заповіту та про психологію релігії. Дуже сподобалися всі лекції, а особливо, Манелюка Сергія Володимировича та Матласевич Оксани Володимирівни.

Висловлюю щиру подяку Василю Миколайовичу та Світлані Борисівні за Вашу титанічну працю та надзвичайно важливу місію, яку ви здійснюєте у розвитку християнської етики та духовності.

Бажаю Вам міцного здоров’я, злагоди, любові, миру. Нехай Господь почує всі наші молитви, і дарує перемогу нашій Україні. Рясних Божих благословінь усім! До нових зустрічей!

 

Ротченкова Наталія Іванівна, вчитель історії та курсу “Основи християнської етики” КЗЗСО “Луцька гімназія № 17 Луцької міської ради” Волинської області

Велике дякую за прекрасну організацію і проведення курсів духовно-морального спрямування. Мені курси дуже сподобались, прекрасні лектори-практики з великим досвідом і багажем знань. Матеріал був поданий цікаво, доступно, творчо. Щиро дякую.

Дуже б хотіла бути на курсах по духовній педагогіці і психології.

Бажаю вам, щоб милість Божа завжди була з вами. Натхнення вам, здоров’я, радості від роботи і швидкої Перемоги.

Великий уклін організаторам! Хай процвітає Божа справа і Острозька академія!

 

Парфенюк Валентина Анатоліївна, вчитель початкових класів та курсу “Основи християнської етики” комунального закладу “Жорнівська гімназія” Варковицької сільської ради Дубенського району Рівненської області

Дякую всім організаторам за чудові курси. Кожна лекція була для мене цікавою, пізнавальною, корисною. Я більш поглибила знання про методику викладання уроків духовно-морального спрямування. Божих всім благословінь.

 

Лабата Ольга Анатоліївна, вчитель курсу “Основи християнської етики” та вихователь групи продовженого дня Козлівського ліцею Козлівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області

Христос Рождається! Я вчитель, але у мене немає стажу. Працюю на цій посаді з вересня 2023 року. Для мене кожні нові курси, це нові знання.

Ці курси для мене були найцікавішими та змістовними. Багато вражень від викладачів, які так легко і доступно розказували, пояснювали кожну тему.

Дякую всім за наполегливу працю. І, сподіваюсь, що скоро знову будуть курси, бо ще дуже багато чого потрібно мені навчитися.

Задорожна Надія Володимирівна, педагог-організатор, вчитель географії та курсу «Основи християнської етики» Оженинського ліцею ім. Т. Г. Шевченка Острозької ОТГ Рівненської області

Дякую за корисні курси, змістовне пізнавальне викладення матеріалу, цікаві лекції.

Бажаю Вам Божого благословення на всю Вашу роботу. Всього Вам найкращого.

Моісєєнко Іралія Алімовна, музичний керівник комунального дошкільного навчального закладу “Южненський міський ясла-садок № 4 “Казка” м. Южне Одеської області

Велике спасибі за чудовий теоретичний та практичний матеріал!

 

Копанський Руслан Михайлович, вчитель історії та курсу “Основи християнської етики” Сокирницького ліцею Хустської міської ради Закарпатської області

Було ДУЖЕ цікаво і пізнавально. Дякую!

 

Пронько Інна Сергіївна, вихователь закладу дошкільної освіти № 36 “Пролісок” ясла-садок загального розвитку відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області

Дякую! Курси дійсно були цікавими та корисними.

 

Андрощук Юрій Іванович, вчитель курсу “Основи християнської етики” Оженинського ліцею № 2 Острозької міської ради Рівненської області

Дякую за Вашу працю. Дякую однодумцям.

Дякую викладачам за навчання, колегам за спільну працю. Слава Україні!

 

Найближчим часом плануємо провести курси підвищення кваліфікації для педагогів предметів духовно-морального спрямування закладів загальної середньої освіти на тему: «Інноваційні форми і методи викладання предметів духовно-морального спрямування в сучасних закладах освіти».

 

Обсяг (тривалість): 30 годин, 1 кредит ЄКТС

Форма підвищення кваліфікації: дистанційна, застосунок Google Meet

Документ, який отримає особа за результатами підвищення кваліфікації:

СЕРТИФІКАТ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ**

Ліцензія НаУ ОА на підвищення кваліфікації за спеціальністю (011) Освітні, педагогічні науки, Наказ № 81-л від 01.07.2021 року
https://www.oa.edu.ua/ua/osvita/pidvishhennya_kvalifikacii/#license

**Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» від 21 серпня 2019 року

Вартість програми: 500 грн.
Час проведення: травень-червень 2024 р. у другій половині дня

Для участі в семінарі необхідно до 10 травня 2024 р.
заповнити форму попередньої реєстрації за посиланням:
https://forms.gle/WhYBb9S5DhLLu3ZX9

 

Інформацію підготувала:

Світлана Борисівна Власова,
співробітник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» (067 104 5737, christian.lab@oa.edu.ua)