Положення Учитель року 2023

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ»

НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЛАБОРАТОРІЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ,

ПСИХОЛОГІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ НаУ ОА

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» (далі – ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС) відбувається щороку в Національному університеті «Острозька академія».

1.2. Засновник та організатор ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ – науково-дослідна лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія».

1.3. З метою розширення географії ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ, організатори мають право пропонувати долучатися до його проведення, як співорганізатори, органам управління освіти різних рівнів та областей України; звертатися за підтримкою у проведенні ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ до уповноважених центральних органів виконавчої влади у галузі освіти, творчих спілок, профільних асоціацій, інших установ, організацій та приватних осіб у межах чинного законодавства. У випадку отримання такої підтримки організатори залишають за собою право поширювати подальшу інформацію про ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС із зазначенням у матеріалах відповідних співорганізаторів, спонсорів, інформаційних партнерів тощо.

 

ІІ. МЕТА ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

2.1. ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС має на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який викладає предмети духовно-морального спрямування, як однієї з центральних постатей освітнього процесу, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності. Результатом зростання професійної майстерності педагога стане удосконалення духовно-морального виховання дітей та молоді, успішна розбудова українського суспільства на засадах духовності й моралі.

Цьогоріч особливу увагу звертаємо на духовно-патріотичний потенціал Святого Письма, підкреслюємо місію вчителя предметів духовно-морального спрямування та відповідну освітню діяльність учнів.

Акцент робимо на усвідомленні цінності захисту Батьківщини від російських агресорів, цінності миру, як особливого стану людини, сім’ї, колективу, школи, держави для життя, навчання і праці.

ІІІ. УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

3.1. До участі у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ запрошуються вихователі дошкільних закладів, вчителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Основи християнської етики», «Духовно-моральні основи людини і суспільства», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Етика», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», «Історія релігії», «Філософія релігії», «Психологія релігії» та ін. або цікавляться проблемами духовно-морального виховання дітей та молоді (далі – УЧАСНИКИ).

Запрошуємо також вчителів загальноосвітніх шкіл України з основ наук, що інтегрували предмети духовно-морального спрямування у свій предмет.

3.2. УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ беруть участь у заході на добровільних засадах.

3.3. Участь у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ безкоштовна.

 

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

4.1. Для організації ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ створюємо Організаційний комітет та Журі ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ.

4.2. Організаційний комітет визначає правила проведення ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ; формує коло завдань ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ; визначає дату та місце проведення; забезпечує наукову, інформаційну та технічну підтримку; оприлюднює результати (за згоди УЧАСНИКІВ).

4.3. Журі організовує перевірку робіт УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ, визначає призерів та лауреатів, проводить апеляцію.

 

V. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

5.1. Призери ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ визначаються окремо серед: вихователів дошкільних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів професійно-технічних і вищих навчальних закладів України.

5.2. Для участі у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ необхідно надіслати заявку, відповідно додатку № 1 до Положення, на зазначену електронну адресу.

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

6.1. Збір та обробка результатів УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ проводиться відповідно до законодавства України, що регламентує збір та обробку персональних даних. Збору та обробці підлягають прізвища, імена, по-батькові УЧАСНИКІВ, дані про їхні навчальні заклади, а також відповіді на завдання ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ.

6.2. Результати ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ та інформація про переможців оприлюднюється на веб-сайтах Національного університету «Острозька академія», органів управління освітою різних рівнів, засобів масової інформації.

VІІ. НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

7.1. Призери ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ будуть нагороджені дипломами переможців (І, ІІ та ІІІ місце). Всі інші УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ будуть нагороджені грамотами у різних номінаціях.

 

VІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

8.1. Фінансування ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ здійснюється за рахунок коштів меценатів, спонсорів та інших коштів не заборонених законодавством України.

 

 

КОНКУРСНІ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

XVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

 

«Учитель року предметів

духовно-морального спрямування-2023»

в онлайн-форматі

у Національному університеті «Острозька академія»

31 березня – 01 квітня 2023 року

ЗАГАЛЬНА тема 2023 року:

«ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ – ЗАХИСНИКІВ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї

(Приповісті Соломона 22:6)

 

для вихователів закладів дошкільної освіти,

для вчителів закладів загальної середньої освіти,

для викладачів професійно-технічних навчальних закладів,

для викладачів вищих закладів освіти:

 

  1. Письмовий тест на знання Святого Письма (учасники виконують тест під час конкурсу).

 

  1. Демонстрація фрагменту уроку духовно-морального спрямування для певного класу (заняття для певного віку дітей / студентів) (за власним вибором із урахуванням загальної теми).

Час для виступу – до 10 хв.

 

Рекомендуємо для підготовки фрагментів уроків використовувати нову навчальну програму та посібник курсу за вибором «Основи християнської етики». 5 клас, що отримали гриф МОН у 2022 році, а також програму та посібник інваріантного курсу «Духовність і мораль в житті людини і суспільства».

Для детальної інформації див. https://tsinnosti.com/

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

 

І. Тест на знання Святого Письма учасники фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» виконують під час конкурсу.

 

ІІ. Демонстрація фрагменту уроку духовно-морального спрямування для певного класу (заняття для певного віку дітей / студентів) (за власним вибором із урахуванням загальної теми) має на меті урахування загальної теми конкурсу «ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ – ЗАХИСНИКІВ РІДНОЇ ЗЕМЛІ».

 

Демонстрація фрагменту уроку передбачає використання історій зі сторінок Біблії, що яскраво демонструють Божий заклик захищати Батьківщину, рідний дім, свою землю, піклуватися про мир на Землі, особистий та професійний досвід миротворчої діяльності педагога.

 

ІІІ. Учасникам необхідно підготувати вдома:

розгорнутий конспект (заняття / уроку / практичного заняття) та оформити його в редакторі Microsoft Word; шрифт Times New Roman; розмір шрифту – 14; інтервал – 1,0.

 

ІV. Електронний варіант «РОБОТИ УЧАСНИКА», а саме:

інформацію про учасника разом із розгорнутим конспектом в одному документі Word, необхідно надіслати до 20 березня 2023 р. на таку ел. адресу: teachers.fest@oa.edu.ua

Зразок подаємо.

 

  1. Початок о 10 год. 31 березня 2023 року.

 

  1. Адреса для листування: Лабораторія християнської етики, психології та педагогіки; Національний університет «Острозька академія», вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська область, 35 800.

 

VII. Оргкомітет:

e-mail: teachers.fest@oa.edu.ua

тел. 067 104 5737, Власова Світлана Борисівна

 

 

ДОДАТОК № 1

до Положення про проведення

Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів

духовно-морального спрямування»

 

ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ:

 

РОБОТА УЧАСНИКА

XVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів

духовно-морального спрямування-2023»

 

УЧАСНИК:

Ткачук Галина Петрівна, учитель початкових класів та курсу «Основи християнської етики» Гончарівського НВК «ЗОШ I-IІI ступенів-ДНЗ» Тернопільської області

 

067 376 2552

Halyna_04@gmail.com

 

ЗАГАЛЬНА тема 2023 року:

«ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ – ЗАХИСНИКІВ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї

(Приповісті Соломона 22:6)

 

4 клас

Розгорнутий конспект уроку

Тема: «  »

 

 

(текст конспекту уроку)

 

 

Дата

 

 

 

Координатор

XVІI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування», доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія» Василь Миколайович Жуковський